Příměstské tábory

Naše společnost OPEN HOUSE o.p.s. ve spolupráci se Základní školou Bruntál, Jesenická 10 začala v loňském roce pořádat příměstské tábory.

Během letních prázdnin jsme v roce 2020 zrealizovali dva letní příměstské tábory. Původní předpoklad realizovat turnusy tři se nám nepodařilo naplnit kvůli koronavirovým opatřením. Pro oba turnusy poskytla zázemí Základní škola Jesenická, Bruntál.

První tábor „Za tajemstvím egyptských pyramid“ se konal v termínu 27. 7. 2020 - 31. 7. 2020 a zúčastnilo se ho celkem 17 dětí. Děti se formou her a tvoření po celý týden seznamovaly s okolnostmi starověkého Egypta, egyptského písma a egyptské kultury. Měly tak možnost vytvářet šperky, mýdla či si nazdobit trička. Součástí byla také bojovka hledání pokladu v přírodě. Součástí tábora byla výzdoba vnitřních prostor a tematické kostýmy- děti uvítaly a táborem provázely Kleopatry, které měly pro každého táborníka přichystaný speciální pas.

Druhý turnus „Alchymista“ se uskutečnil v termínu 24. 8. 2020 – 28. 8. 2020 a zúčastnilo se ho celkem 20 dětí. Pro táborníky byla připravena sada pokusů, které po celý týden empiricky pojednávali. Děti měly možnost seznámit se s chemickými procesy a reakcemi a tak jim lépe porozumět. Dále si děti vyzkoušely vytvořit vonná mýdla a bylinné oleje a vše bylo proloženo sportovními aktivitami. Během celého tábora si děti všechny své aktivity zaznamenávaly do svého almanachu, který si vyrobily a nazdobily.

V letošním roce jsme odstartovali kreativní příměstský tábor „Jarňáček“, který se uskutečnil během jarních prázdnin v termínu 1. – 5. 2. 2021.

Příměstský tábor je spolufinancován v rámci výzvy MAS Hrubý Jeseník, z.s. Registrační číslo projektu: CZ.03.2.65./0.0/0.0/16_047/0015709.

Děkujeme za podporu.

Těšíme se na vás!

Za tajemstvím egyptských pyramid

Za tajemstvím egyptských pyramid

Za tajemstvím egyptských pyramid

Alchymista

Alchymista

Alchymista

Alchymista